• açıköğretimde psikoloji lisans bölümü açılması

  52.
  Bu psikologlara da gerçekten üzülmeye başladım. Pdrcıların psikologmuş gibi davranması yetmiyormuş gibi bir de açıköğretimler çıktı. Yazık.
  11 -6 ... hep ve daima
 • bir cevap çeşidi olarak hmmm

  17.
  Siz de engelleyerek bir cevap verebilirsiniz.
  5 ... hep ve daima
 • sezen aksu

  1987.
  Türkiye’nin başına gelen en güzel şeylerden biri. iyi ki doğdun.
  9 ... hep ve daima
 • tuğçe ışınsu nun tılsımlı kitabı

  6.
  Takipçi kitlesinin zeka seviyesi zaten aşikar ama bari buna inanmasalardı. Matbaada şak şak basılan bir şeyin içinde tılsım ne arar? Bakın tılsımın gerçeklik payından bahsetmiyorum bile. Diyelim ki var; bunun özel olarak yapılıp adresinize yollanması gerekmez mi? Matbaada basılıp sonra kitapevlerine gönderilip, bir ton kişinin ellediği tılsım mı olur? Türkiyede zengin olmak o kadar kolay ki, salak çok çünkü.
  4 ... hep ve daima
 • ilişkilerdeki en büyük problem

  468.
  içinde insan bulunması.
  ... hep ve daima
 • sevgili ilişkilerinde kaçan kovalanır mantığı

  22.
  Öyle bir mantık yoktur. Erkeklerin kendi uydurmasıdır, kaçanı kovalamak taciz ve istismardır.
  ... hep ve daima
 • bir ömür nasıl yaşanır

  16.
  Kişisel gelişim tadındaki kitaplardan hiç hoşlanmasam da ilber Ortaylı'nın hayatını ve fikirlerini merak ettiğim için okumaya başladım. 11 saattir okuyorum, ancak bitti. italya ve ABD'de geçirdiği vakti zaman kaybı olarak gördüğünü ve onun yerine ortadoğu'da (israil) okumak istemesine şaşırdım. kitaptaki en beğendiğim sözlerini paylaşacağım;

  ''Çocuğunuzu, sadece kendisi olduğu, çocuğunuz olduğu için sevin. Bizdeki en büyük yanılgılardan biri, insanlarımızın kendi başaramadıkları şeyleri çocuklarından beklemesidir. Bunu yapmayın, çocuklarınıza kendi yükünüzü yüklemeyin.''

  ''Bir toplum ancak filoloji bilgisine sahipse bütün zamanlarını kontrol ediyordur, musiki ve matematikten anlıyorsa bütün insanlıkla irtibat kurabiliyordur. Bunu bizde en iyi Atatürk anlamıştır.''

  ''Ne yaşadıysanız yüzünüze yansır. insanın yüzü bir kitap gibi okunabilir. ifadeniz bomboşsa da hiçbir şey yaşamadığınız fark edilir. Bundan kaçının, monotonluktan uzaklaşın. Yüzünüz ifadesiz kalmasın.''
  8 ... hep ve daima
 • sevgilisi için takım değiştiren kişi

  46.
  fanatik bir sevgilim olacağına vileda sapıyla sevgili olurum daha verimli bir ilişkimiz olur.
  7 ... hep ve daima
 • canı istemiyorsa telefonu açmayan insan

  160.
  benim. o yüzden arsız gibi uzun uzun çaldırmayın insanları.
  ... hep ve daima
 • dorian gray in portresi

  8.
  okuyabileceğiniz en iyi romanlardan biri.
  2 ... hep ve daima
 • scottish fold

  101.
  Normalde böyle bir ırk yok, bir anomali sonucu ortaya çıkıyor ve insanlar bu anomalinin üstüne giderek sırf anomalili olsunlar diye bu cinsi üretiyorlar. Eklem hastalıklarıyla doğuyorlar. hayvan satın almayın. bile bile bu kedileri satın almaya devam edenlerin hayvan katillerinden bir farkı yoktur. görünüşleri daha hoşunuza gidiyor diye hiçbir hayvana acı çektirmeye hakkınız yok.
  3 ... hep ve daima
 • kızını porno sitesinde görünce öldürdü

  37.
  eksileyen yazarlar açık eksilesin de kendilerini akıl hastanesine yatıralım ve olası cinayetleri engelleyelim.
  5 ... hep ve daima
 • metroda maske takmama kavgası

  7.
  bu cahil ve kurallara uymayan insanlar neden kendilerini mafya babası falan zannediyor? işte eğ başını kabahatinle otur. eğer toplum içindeyseniz o maskeyi çıkarmayacaksınız, bu gerizekalılar yüzünden yarım senedir evde oturuyoruz zaten. hala konuşuyorsunuz utanmadan. toplu taşımada şu oturuşa bak, hareketlere bak. midem bulandı.
  9 -1 ... hep ve daima
 • erasmusa gidip muharrem e vermek

  14.
  başlığın çirkinliği...

  işsiz gibi hepsini okudum ve yazıyorum;
  iki taraf da bayağı gerizekalı, söz konusu arkadaş 29 yaşında ama zeka yaşı 17-18 gibi. Bu ilişkideki sorun kesinlikle yaş farkı değil, sizin ayrı tellerden çalmanız. Klasik bir ilişki yaşamışsın aslında, herkes aşağı yukarı böyle şeyler yaşadı. Sen 7 senede akıllanamamışsın sadece. bir ton makale atmışsın ve bir cümlede azami sınırda ingilizce terim kullanmışsın fakat bu durumun normalliğini dispense(!) edememişsin. benim gibi bir insanı bile delirttiğin için çok proud of you falan yani.

  kızı koruyanlar da var. açıkcası ben kimseyi korumuyorum, ben 14 yaşındayken gayet akıllıydım ve kimse tarafından grooming'e (!) uğratılamazdım. kız da istemiş çocuk da. ayrıldıktan sonra da muharremle ne isterse yapabilirdi, burada sorun; çocuk onu enayi gibi beklerken kızın muharremle cilveleşmesi zannederim. psikolojik şiddet gördüğünüz ilişkileri hemen bitirin, öykünün eski sevgilisi gibi olmayın. *kamu spotu*

  edit: Erasmus konusuna da değinmek istiyorum... şu eramus algısını yaratan sizlersiniz zaten. bir ülke gezmeye gideceksiniz, yapmadığınız köylülük kalmıyor ve bu şehir gören köylüler yüzünden de koskocaman bir sistem alay konusu oluyor. bu konudan çok rahatsızım. gitmek isteyen insanlar sırf sizin yarattığınız algılar ve yaptıklarınız yüzünden gidemiyor. herkesin yurtdışına çıkacak durumu olmayabilir, sizin gibi gerizekalı sonradan görmeler gideceğine gerçekten o ülkeyi görmek isteyenler gitse böyle rezaletleri de görmemiş olacağız. sevgilisinin erasmusa gitmesine izin (?) vermeyenler de, güvenmeyecekleri ilişkinin içinde bir zahmet bulunmasınlar. o insanın kalbinde siz olduktan sonra kaç km ötede olduğunun ne önemi var?
  18 -4 ... hep ve daima
 • psikolojisi bozuk biriyle sevgili olmak

  26.
  psikolojiniz bozuksa gidin tedavi olun kimsenin hayatına kambur olmayın. sonra karşı taraf komik bahaneler dinleyip duruyor. hayatınıza birini alıyorsanız, onun sorumluluğunu da almayı bilin.
  8 ... hep ve daima
 • geceye bir rap sözü bırak

  463.
  Bazı anlar bazıları seni senden daha iyi anlar
  Ama çoğu zaman seni sen gibi anlamayanlar var.
  1 ... hep ve daima
 • faladdin

  38.
  telefonuna bu saçma uygulamayı yükleyen bir insandan fazla medet ummamak gerek. kapasite belli.

  (bkz: hala fala inanıyor olmak)
  6 -1 ... hep ve daima
 • hatalardan ders almamak

  13.
  kendini akıllı sanan aptallara özgü bir şey. 'ne kadar çok hata, o kadar çok ders' diyerek de kendilerini kandırmanın bir yolunu bulmuşlar.

  (bkz: yersen)
  2 ... hep ve daima
 • allah a küfreden insan

  45.
  Saygısızdır. Sizin dışınızdaki insanların kutsallarına saygı göstermeyi öğrenene dek insan sayılmıyorsunuz.
  14 -4 ... hep ve daima
 • duygu özaslan

  170.
  fotoğraflarına bu denli shop yapması sadece kendi psikolojisini bozar. bu kadın niye her seferinde bu kadar olay oluyor anlamıyorum... ne kadar boş insanlarız, sabahtan beri selülit tartışıyoruz.
  5 ... hep ve daima
 • yeni şeyler getiriyorum